Aktuality

Jílek: Výkony v nadstavbě jsou dobrým příslibem do nové sezony

Jílek: Výkony v nadstavbě jsou dobrým příslibem do nové sezony

24.05.2023 / A tým

Trenér Václav Jílek na pozápasové tiskové konferenci vyzdvihl výkon svého mužstva. Mrzelo jej, že nebyl korunován bodovým ziskem. „Nemáme se za co stydět. Minimálně bod bychom zasloužili,“ uvedl. Jeho mužstvo již před posledním utkáním ví, že v sezoně skončí na 6. místě. „Získali jsme dobrý základ a sebevědomí. Můžeme toho těžit v novém ročníku,“ dodal.

„Z výsledku jsme zklamaní, stejně jako po předchozích domácích utkáních, které jsme nezvládli. Na druhou stranu si myslím, že za výkon se nemáme co stydět. Mužstvo si zaslouží absolutorium za to, jak se prezentovalo,“ zahájil trenér Jílek svoji pozápasovou tiskovou konferenci.

Jeho svěřenci se proti Slavii dostali bleskově do vedení. Již v 5. minutě vedli po brankách Chvátala a Zifčáka 2:0. „Říkal jsem si, jestli jsme se do dvoubrankového vedení nedostali zbytečně brzy, protože Slavia má celý zápas na to, aby s výsledkem něco udělala,“ řekl  Jílek s notnou dávkou nadsázky.

Ještě do poločasové přestávky se Slavii podařilo zápas srovnat, když se dvakrát prosadil její nejlepší střelec Václav Jurečka. „Oba týmy byly velmi efektivní. My jsme dali z prvních dvou střel gól, u Slavie to bylo tuším podobně,“  zmínil na tiskovce Jílek, který litoval nevyužité příležitosti Ondřeje Zmrzlého v úvodu druhého poločasu.

Sešívaní následně zápas převrátili na svoji stranu a Jílkovi svěřenci na gól Lingra z 66. minuty odpověď nenalezli. „Ještě jednu šanci na srovnání jsme měli. Mužstvo se i dál snažilo jít za vyrovnávacím gólem, na kýžený bod, který bychom si za předvedený výkon zasloužili, jsme ale již nedosáhli,“ uzavřel Jílek své pozápasové hodnocení.

„Nechtěli jsme se přizpůsobit hernímu stylu Slavie. Chtěli jsme hrát hodně aktivně a napadat. Nemyslím si, že by nám docházely síly proto, že bychom nebyli kondičně připravení. Ale neudrželi jsme míč. Byli jsme tak nuceni se více bránit. Z mého pohledu to bylo zbytečné, protože jsme měli iks možností, jak soupeře přehrát. Několikrát se to povedlo, ale bylo to málo,“ viděl Jílek příčinu toho proč Slavia začala jeho svěřence postupem času přehrávat.

Hanáci po úterních utkáních přišli o naději na tabulkový posun. Sezonu tak zakončí na 6. místě, což i tak je nejlepší umístění, jakého klub dosáhl od sezony 2017/18, kdy byl o dva stupínky výše. „Naše výchozí pozice do nadstavby byla velmi špatná. Rozhodly o tom dvě poslední domácí prohry,“ litoval Jílek porážek s Teplicemi a Ostravou. „Na druhou stranu jsme se výhrou v Plzni tomu 4. místu zase trochu přiblížili. Na Slovácku jsme pak byli pět minut od reálné šance o něj zabojovat,“ zmínil poslední dva zápasy.

Trenér Sigmy pak doplnil, že výkony v nadstavbě jsou příslibem do budoucna. „Mužstvo získalo sebevědomí a základ, z něhož můžeme těžit v dalším ligovém ročníku,“ dodal.

Sezonu Hanáci zakončí v sobotu 27. května, kdy od 16:00 budou hrát v Ďolíčku proti Bohemians.


sigma-slavia-23n-5-12.jpg
fans-21.jpg

A tým - další aktuality:

Přípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódiumPřípravy Festivalu filharmonie v plném proudu. Na ploše roste pódium
| 06.06.2023
Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák Čtyři roky v Olomouci byly fajn, řekl Lukáš Greššák
| 05.06.2023
Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?Nadstavbu jsme odehráli skvěle, řekl Jiří Sláma. Jak tráví dovolenou?
| 03.06.2023
Mojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentaceMojmír Chytil v nominaci České fotbalové reprezentace
| 02.06.2023
David Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředíDavid Vaněček: Neodcházím ve zlém, chci změnit prostředí
| 01.06.2023
Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června! Permanentky v prodeji. Za výhodnou cenu už jen do 15. června!
| 01.06.2023
SK Sigma hledá maséra pro A-mužstvoSK Sigma hledá maséra pro A-mužstvo
| 31.05.2023
Ligové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec ChytilLigové shrnutí: Poprvé skupina o titul a střelec Chytil
| 30.05.2023
Na otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráčiNa otázky fanoušků odpovídalo vedení Sigmy, trenéři i hráči
| 30.05.2023
Sigmu opouští trio Greššák, Vaněček a PouloloSigmu opouští trio Greššák, Vaněček a Poulolo
| 30.05.2023

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná