Aktuality

Minář: Mojmír Chytil je stále hráčem Sigmy a připravuje se na jaro

Minář: Mojmír Chytil je stále hráčem Sigmy a připravuje se na jaro

25.01.2023 / A tým

Dnes dopoledne se konala tisková konference před startem jarní části FORTUNA:LIGY za účasti sportovního manažera Sigmy Ladislava Mináře a trenéra A-týmu Václava Jílka. Nejvíce dotazů pochopitelně směřovalo na situaci kolem útočníka Mojmíra Chytila, který je dlouhodobě spojován se zájmem Slavie Praha.

Jednání mezi kluby probíhají, zatím však nenalezly společnou řeč. „My jsme hned na začátku jednání měli podmínku, že přivedeme hráčskou náhradu. Zatím ji nemáme. Stát se může cokoliv, ale je malá pravděpodobnost, že by se něco změnilo,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář.

Útočník Sigmy se od začátku ledna připravoval s týmem na blížící se start jarní části FORTUNA:LIGY, do níž Hanáci vstoupí sobotním utkáním proti Spartě. (Vstupenky na zápas zakoupíte ZDE) „Je nastaven velmi dobře. Vnitřně samozřejmě ambici jít do Slavie má. Není to u něj ale problém. Bavil jsem se s ním o tom několikrát, je připraven minimálně půlrok v Sigmě odehrát. Proti Spartě s ním počítáme,“ řekl trenér Václav Jílek.

Chytil v pondělí absolvoval v Praze lékařskou prohlídku. „Obě strany mají právo vědět, zda je zdravotně v pořádku, vyšli jsme jim vstříc. Pokud by prohlídkou neprošel, tak by asi veškeré další debaty byly zbytečné,“ zdůvodnil Minář.

Při jednání se Slavií se Sigma rozhodla za aktuálních podmínek dát přednost sportovní stránce. Hanáci jsou v tabulce aktuálně na 4. pozici, na 14. příčku mají náskok osmi bodů

„Jestliže týmy od 4. místa tvrdí, že hrají o záchranu, tak já s tím jen souhlasím. Proto jsme se rozhodli, že nebudeme chtít mužstvo zásadním způsobem oslabit. My si vždy musíme položit vedle sebe dvě misky vah. Ekonomiku a sportovní stránku. V létě se nám podařily dva dobré transfery, díky nimž jsme posunuli ekonomiku klubu nahoru a vytvořili si určitý polštář. S Mojmírem jsme udělali čtvrté místo, které nám ale nezatemnilo mozek. Myslím, že tým na 4. místě by měl mít tak o čtyři body v tabulce více. V prvé řadě se díváme na spodek,“ prohlásil Minář. Zároveň potvrdil, že Sigma má nadále za cíl skončit v tabulce do 6. místa.

V podobném duchu hovořil i Jílek. „Bodové odstupy jsou minimální, tabulka je našlapaná. Za dva zápasy se můžeme bavit úplně jinak. Ambici samozřejmě máme. Chceme udržet pozici a hrát nahoře. Uděláme pro to vše.“

S přestupem do Sigmy byl v posledních dnech spojován mladý obránce Vojtěch Křišťál, který na trenéra Jílka udělal dobrý dojem v posledním podzimním utkání B-týmu právě proti Vysočině. „Byl běžecky velice silný, dynamický, silný v osobních soubojích. Potenciál se nám zdál dostatečný pro to, aby se mohl dál rozvíjet,“ řekl trenér na adresu Křišťála, který se však k týmu Sigmy prozatím ještě nepřipojí. „Jednání s Jihlavou probíhala, ale nenašli jsme společnou řeč. I v návaznosti na to, že mu v létě končí smlouva, jsme se nakonec do toho více nepouštěli,“ uvedl Minář.

Novými tvářemi v Olomouci tak prozatím jsou Jan Fortelný a Jakub Přichystal, kteří se k týmu připojili již v prvním lednovém týdnu. „S Honzou Fortelným mám dobrou zkušenost. Je to hráč, který je okamžitě připraven naskočit do základní sestavy. Může nám hodně pomoct,“ věří Jílek.

Jakub Přichystal v úvodu přípravy doháněl tréninkové manko. Podle trenéra je však dobře vnitřně nastaven a přechod ze Zbrojovky zvládá dobře. „Má dobré rozdílové věci ve finální fázi,“ vyjmenoval Jílek jeho přednosti.

„Jako další posily však beru i Ventúru se Zorvanem. Na podzim toho mnoho neodehráli, zejména Denis. Pro nás to znamená, že se vrací hráči, kteří mohou být velkými posilami,“ pokračoval Jílek.

Jeho mužstvo začne ligové jaro již tuto sobotu utkáním proti pražské Spartě. „Zdravotně jsme na tom dobře. Kromě Juraje Chvátala celý kádr po návratu z Turecka trénuje. Byť někteří hráči, třeba Matúš Macík, s určitými omezeními. Za nás trenéry mohu prohlásit, že mužstvo je připraveno. Kondičně jsme zápasy zvládli velmi dobře. Někdy nám to trochu drhlo v herní stránce, třeba při utkání s Kisvárdou. Věřím však, že navážeme spíše na první zápas v Turecku proti Rapidu Bukurešť,“ uvedl Jílek směrem k sobotnímu začátku jara.
A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná