Aktuality

Hráči k utkání přistoupili zodpovědně. Jezdili do konce, těšilo Jílka

Hráči k utkání přistoupili zodpovědně. Jezdili do konce, těšilo Jílka

27.05.2023 / A tým

V posledním utkání sezony Hanáci porazili Bohemians 1:0, když v samotném závěru udeřil hlavou Vít Beneš po pěkném centru Ondřeje Zmrzlého. „Mohlo se zdát, že nemáme o co hrát. Hráči ale zaslouží za přístup absolutorium. K utkání přistoupili zodpovědně a odjezdili jej až do poslední minuty,“ pochválil své svěřence trenér Václav Jílek

V Ďolíčku jste zvítězili 1:0. Jak se vám zápas hodnotí?

Myslím si, že pro diváky to asi úplně atraktivní utkání nebylo. Bylo vidět, že Bohemka potřebuje k úplné jistotě pohárů bod, takže hrála ze zabezpečené obrany. Spoléhala hodně na brejkové situace, zejména v prvním poločase.

My jsme se snažili se do toho dostat, chyběla nám ale kvalita na posledních třiceti metrech. To je naše klasická bolest. Buď nám chybí hráči, kteří by šli v dostatečném počtu do boxu, nebo jsme neměli kvalitu v řešení.

Takový byl obraz toho zápasu. Směřovalo to k bezbrankovému stavu. Musím říct, že jsme chtěli ještě v závěrečných deseti minutách něco změnit. Poslali jsme do hry dalšího útočníka. Chtěli jsme udělat maximum pro to, abychom se se sezonou rozešli vítězstvím. Jsem rád, že se nám to podařilo.

Hráči si za to zaslouží absolutorium. V naší situaci se mohlo zdát, že se motivace nehledala úplně lehce. Ale přistoupili k tomu naprosto zodpovědně a utkání odjezdili od první do poslední minuty.

Když vidíte, jak se tady v Ďolíčku slaví, nelitujete toho, že nejste na jejich místě?

Samozřejmě. V tuhle chvíli se můžeme bavit o tom, kolik bodů nám chybí na Bohemku. Že jsme ji porazili a v sezoně jsme s ní neprohráli. Ale na to se nehraje. Lehká závist je na místě. Tohle jsou krásné pocity.

Před několika lety jsem toho byl přímým účastníkem. Konfrontace s evropským soupeřem je nádherná.

Bohemce je potřeba pogratulovat. Za celou sezonu si to zasloužila. Získala největší počet bodů k tomu, aby si Evropskou konferenční ligu zahrála. Mužstva za ní, ať my nebo Slovácko, nebyla tak konzistentní v průběhu sezony a poztrácely více bodů. Nás mohou mrzet hlavně domácí bodové ztráty.

Jak hodnotíte právě skončenou sezonu?

Úvod byl pro nás tristní. Po prvním utkání na Baníku jsme v dalších pěti nebo šesti zápasech nezvítězili, z toho jsme jen jednou remizovali. Byli jsme v úplně jiných patrech tabulky. V týmu byla nervozita.

V průběhu sezony se mužstvo velmi dobře stabilizovalo. Odehráli jsme skvělé zápasy. Domácí zápas se Spartou, se Slavií. Nebo i se soupeři z horní poloviny tabulky.

Šesté místo je z mého pohledu úspěch. Je to splněný cíl, který jsme si před sezonou dali. Z mého pohledu to je další schůdek. Jsme o patro výš, než loni.

Doufám, že z nadstavby si odneseme zjištění, že kvalitu na konfrontaci s absolutní špičkou máme. A že se budeme rvát o ještě vyšší příčky.

Nepřemýšleli jste o tom, že byste v nadstavbě dávali příležitost mladším hráčům?

Kdybychom zvládli domácí utkání se Slavií, a nečekali jsme, že Plzeň doma ztratí s Bohemkou, tak jsme mohli být do posledního kola ve hře.

Ale takhle bych nepřemýšlel. Máme nějaký kádr a nechtěli jsme dělat harakiri a tahat mladší hráče. Je třeba si říct, že máme béčko ve druhé lize, které hrálo o záchranu.

Bylo třeba, aby hráči měli herní vytížení a zvládli druholigová utkání. Ty hráče samozřejmě sledujeme. Proto jsme je drželi tam.

Chtěli jsme dát šanci hráčům, kteří toho během sezony tolik neodehráli. Denis Kramář dostal minutáž. Dele, Filip Zorvan, Honza Vodháněl… Z mého pohledu jsme vytížili ty hráče, kteří se do zápasů tolik nedostávali.

S ohledem na mladší hráče, v prvé řadě je musíme mít v té kvalitě, ve které vyžadujeme. Je to o práci a jejich aktuálním stavu.
A tým - další aktuality:

Zorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedlZorvan: Gól byl pěkný, ale bohužel k bodům nevedl
| 23.09.2023
Jílek po Bohemians: Štvou mě dva góly po brejkových situacíchJílek po Bohemians: Štvou mě dva góly po brejkových situacích
| 23.09.2023
Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2Hanáci dvakrát vedli, vrací se ale bez bodů. Bohemians – Sigma 3:2
| 23.09.2023
Juliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušciJuliš před utkáním: Bohemka má silný tým. Doma ji poženou fanoušci
| 22.09.2023
O další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti BohemiansO další body bude Sigma v sobotu bojovat v Ďolíčku proti Bohemians
| 22.09.2023
Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji! Vstupenky na zápasy s Líšní a Baníkem v prodeji!
| 19.09.2023
Sigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 letSigma prožívá nejlepší start do ligy za 32 let
| 18.09.2023
Inkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po BudějovicíchInkasovaný gól nás probral, řekl Radim Breite po Budějovicích
| 16.09.2023
Jílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženěJílek ocenil charakter týmu. Výhrady mám, ale vyhráli jsme zaslouženě
| 16.09.2023
Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1Hanáci opět vítězní! Sigma po obratu porazila Dynamo 2:1
| 16.09.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri