Aktuality

Důležitý je tým. Černá práce mi nevadí, řekl střelec Navrátil

Důležitý je tým. Černá práce mi nevadí, řekl střelec Navrátil

28.01.2023 / A tým

Jan Navrátil pomalu ale jistě stoupá klubovými statistikami. V utkání proti Spartě vstřelil svoji 30. ligovou branku za Sigmu. „Gólu si cením. Zvlášť proti Spartě je o to sladší,“ řekl po utkání Navrátil. V letošním ročníku si připasl třetí gól a je aktuálně druhým nejlepším střelcem týmu. „Za čísly se nehoním. Důležitý je pro mě tým. Klidně budu odvádět na hřišti pro někoho černou práci, abych pak viděl radost ostatních kluků a celého týmu.“

Honzo, jak hodnotíš zápas proti Spartě?

Byl to docela vyrovnaný zápas, byť v závěru jsme měli trochu štěstí. Nějaké standardky jsme měli. Dopadnout to mohlo jakkoliv. Remíza je asi zasloužená.

Gratulace ke gólu. Jak si vlastně situaci, která k němu vedla, pamatuješ?

Děkuji. Skákal míč, věděl jsem, že za mnou je někde branka. Chtěl jsem to zkusit trefit. Bylo to štěstí, ale jsem za to rád.

Zvedla ti zkušenost z reprezentace sebevědomí, že ses do střely takto položil?

To nevím. Určitě mi to nějaké sebevědomí dodalo. V utkání jsem měl zbytečné ztráty v rohu a byly z toho brejky. Ten gól mi spíše pomohl dostat se do pohody. Možná, že pak jsem se na hřišti cítil lépe a víc jsem si věřil.

Připravil jsi jednu šanci pro Radima Breiteho. Gólem ale neskončila.

Nevím, jestli se to moc nerozskákalo. Těžko říct. Někdy je to o štěstí. Když dobře trefíte, tak si po utkání řeknete, že to bylo super. Radim si volal, abych mu přihrál, ale míč se rozskákal a bylo to pro něj těžké trefit.

Jeden zápas je krátký vzorek, ale získali jste cenný bod proti těžkému soupeři. Znamená to, že se můžete rvát o vyšší příčky?

Nějaké sebevědomí nám to může dodat, ale zároveň je těžké něco vyhodnocovat po prvním utkání. Na podzim jsme zvládli první zápas na Baníku a pak přišla černá série. Musíme jít zápas od zápasu a být sebevědomí v dalších těžkých zápasech, které nás čekají. Už další kolo hrajeme na Slovácku, které je doma hodně silné.  V takovýchto utkáních se ukáže, kde můžeme v tabulce být. Jestli se třeba o ty vyšší příčky můžeme prát. My si myslíme, že ano, ale ukáží to až samotné zápasy.

Byl zápas se Spartou takový, jaký jste čekali? Remízový zápas?

Čekali jsme, že budou hrát kombinačně už odzadu. Ale Sparta to spíše zjednodušila. Na druhou stranu, my jsme je nechali natáhnout presinkem a hráli jsme to na útočníky, takže to byl zápas o odražených míčích, kdo získá druhý balón, kdo získá převahu. To se potvrdilo i v utkání. Kdo získal druhý míč, dokázal si vytvořit tlak. Byl to vyrovnaný zápas. Remíza zasloužená.

Jak moc naboural vaše plány první gól Sparty?

Vždy vás to na chvíli zlomí. Zbytečný gól. Byla to taková střela nestřela. Škoda. Úplně nás to ale nepoložilo. I nadále jsme hráli to, co jsme si řekli. Chtěli jsme být nebezpeční a nakonec jsme byli odměněni gólem. Bod je zasloužený.

 V závěru jste si po tyčce Sparty asi oddechli.

Moc jsem to neviděl, ale byla to vyložená šance. Asi by bylo kruté, kdybychom takto pozdě inkasovali. Ale stálo při nás štěstí. Musíme mu jít teď naproti v jiných zápasech. Nedovolovat soupeři takové šance v závěru.

Přiznal jsi, že jsi měl v úvodu ztráty. Sám asi cítíš, že to nebylo ideální od úvodu.

Já si vybavuji dvě situace v úvodu, kdy jsem zbytečně ztratil míč. Od první minuty jsem se ale na hřišti cítil dobře. Bohužel přišly ztráty, ale snažil jsem se z toho nepodělat a hrát dál. Je to fotbal, ten je o ztrátách. Ty někdy přijdou. Věřil jsem, že dám gól a nějak týmu na hřišti pomohu.

Jaký máš pocit ze své pozice v týmu? Někdy hraješ napravo, někdy nalevo.

To je otázka. Záleží na konkrétním utkání. Podhrotová pozice mi docela vyhovuje. Mohu běhat doleva i doprava. Samozřejmě je to těžší při návyku na presink. Něco si k tomu vždy řekneme, úkoly se snažím plnit. Takže je to otázka. Jsem ale rád, když od trenéra dostanu důvěru. Každý chce hrát. Je jedno na jakém postu. Hlavní je, aby se dařilo týmu.

Minulou sezonu jsi dal nádherný gól v Karviné, teď pěkný gól Spartě. Kterého si ceníš více?

Těžko říct. Tím, že tohle bylo proti Spartě, tak je to sladší. Ale za mě osobně byl hezčí gól proti Karviné.

Jak jste na hřišti vnímali nešťastné zranění Čvančary?

Dobré to nebylo. Každé takové zranění je smutné. Hlavní je, aby byl v pořádku a mohl co nejdříve naskočit.

Jak na tento gól budeš jednou vzpomínat?

Nejsem zrovna typ, který by vzpomínal a hrabal se v minulosti. Ale když ho někdy připomene, budu samozřejmě rád. Prostě gól, pomohl nám k bodu, což je důležité. Uvidíme, kam ho na konci sezony budeme řadit.

Rezonovala v kabině před zápasem více výhra Hradce v Plzni, nebo volby?

O obojím jsme se bavili. Byli jsme rádi, jak volby dopadly. Na druhou stranu nás výsledek Hradce zaskočil. To tak ale je. Hradec je nepříjemný soupeř a hraje se proti němu špatně. Gratulujeme jim k vítězství.

Tobě se občas vyčítají čísla, letos jsi ale dal třetí důležitý gól v sezoně. Jsi se svými čísly spokojen?

Samozřejmě, že ne. Čekám od sebe víc. Takových zápasů bych chtěl odehrát daleko víc. Někdy to tak ale prostě je. Někdy máte štěstí, někdy přijde smůla. Důležitý je pro mě výsledek a práce pro tým. Mám to tak nastavené. Když jsem se do Olomouce vracel, říkal jsem si, že bych chtěl být produktivnější, nejde to ale změnit. Pod trenérem Svědíkem v Hradišti jsem chtěl pracovat a góly nepřicházely. Na začátku kariéry jsme je dával, teď se to trochu zabrzdilo.

Co se ti honilo hlavou při penaltě, kterou sudí zapískli?

Říkal jsem si, že je to hodně špatné. Trefka nás ale uklidňoval, že se ho nedotkl a stahoval ruce. Tak jsem si říkal, že ji třeba odvolá. Ale nikdy nevíte. Zvlášť tady u toho VARu tady v Česku.

Řekl jsi, že nevzpomínáš na minulost. Nemáš nic, na co bys vzpomínal, nějaký moment?

Největší vzpomínku mám na výhru v poháru. Dále na prohru v poháru s Mladou Boleslaví na penalty. To mi docela šrotuje v hlavě a mrzí mě to. Ale jinak na nic extra nevzpomínám. Je to minulost, za tu si nic nekoupíte.

Jako jeden z mála hráčů jsi nastoupil s krátkým rukávem. Nebyla ti zima?

Raději hraji s krátkým, aby mi byla trochu zima a víc jsem běhal. Zima mi nebyla. Zápas vás dostane, párkrát se pošťouchnete a jste ve varu.

Často jsi kritizován za slabší produktivitu.

Člověk, který fotbalu rozumí, tak to vidí. Ten, kdo vidí jen čísla o tom bude mluvit pořád. Kritiků je milion, fanoušků málo. Důležitý je tým. Když uděláte týmový úspěch, máte z toho největší radost. My nehrajeme individuální, ale týmový sport. Snažím se pro tým udělat všechno. Pro mě je důležitá radost všech kluků. Jsem pak spokojen. Když odvádím černou práci pro někoho, tak mi to stačí. Když vidím radost mančaftu po zápase, je to super.


sigma-sparta-23-3-3.jpg
navratil-3.jpg
navratil-4-1.jpg
navratil-4.jpg
navratil-5.jpg
navratil-6.jpg
navratil-dekovacka.jpg
navratil-radost.jpg
navratil-rusek.jpg
navratil.jpg

A tým - další aktuality:

Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!Vstupenky na zápas proti Bohemians jsou v prodeji!
| 27.03.2023
Florent Poulolo nastoupil za Martinik proti KostariceFlorent Poulolo nastoupil za Martinik proti Kostarice
| 26.03.2023
Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?Repre porazila 3:1 Polsko, nastoupil i Chytil. Co další Sigmáci?
| 24.03.2023
Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!Mojmír Chytil se stal nejlepším sportovcem Olomouckého kraje roku 2022!
| 20.03.2023
Výborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad BoleslavíVýborný týmový výkon, chválil Jílek po výhře nad Boleslaví
| 18.03.2023
Konečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný MacíkKonečně jsem zpět. Cítil jsem se skvěle, řekl šťastný Macík
| 18.03.2023
Sigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasůSigma znovu vítězná! Boleslav srazila góly v úvodech poločasů
| 18.03.2023
Dorostenci Sigmy si poradili s Českými BudějovicemiDorostenci Sigmy si poradili s Českými Budějovicemi
| 17.03.2023
Sigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestkuSigma v sobotu přivítá Mladou Boleslav. Opět bude hájit šestku
| 17.03.2023
Jiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otcůJiří Spáčil: Díky táto. Nadcházející kolo ve znamení Víkendu otců
| 17.03.2023

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná