Aktuality

Chytil hrál za repre proti Moldavsku. V úterý v akci osm Sigmáků

Chytil hrál za repre proti Moldavsku. V úterý v akci osm Sigmáků

28.03.2023 / Ostatní

Březnový reprezentační cyklus je minulostí. V pondělí si čtvrtý start za národní tým připsal Mojmír Chytil v utkání proti Moldavsku. V Kišiněvě, kde se kvalifikační zápas o postup na Euro 2024 hrál, nastoupil do zápasu v 73. minutě a do střelecké listiny se nezapsal. Reprezentace remizovala 0:0.

Závěrečné utkání neoficiální Elitní ligy odehrála v úterý v Opavě česká repre do dvaceti let, v jejíž základní sestavě figuroval Jáchym Šíp. Národní tým porazil Portugalsko 3:0. Do utkání se dále dostal v 68. minutě ještě Denis Kramář, v 84. minutě následně i Filip Uriča. Jen z lavičky tentokrát sledoval zápas Tadeáš Stoppen.

Reprezentace do devatenácti let porazila v závěrečném utkání elitní fáze kvalifikace na ME Švédsko 3:2. Celý zápas odehrál Mikeš Cahel. Devatenáctka se na evropský šampionát nedostala, v kvalifikační skupině obsadila druhé místo.

Národní tým do osmnácti let v uplynulých dnech absolvoval turnaj ve španělské Marbelle, kde ve společnosti Švédska, Dánska a Norska obsadil druhou příčku. V posledním utkání proti Norsku remizoval 2:2. K remíze gólem přispěl Vítězslav Pavlíček, který stejně jako Adam Uriča odehrál celý zápas. Na začátku druhého poločasu se do hry dostal i Adam Proniuk, naopak Jan Tobias Stryk tentokrát nehrál. Asistentem u reprezentační osmnáctky je Tomáš Janotka, patronem týmu pak Roman Hubník.

Do závěrečného utkání elitní fáze kvalifikace o postup na ME nastoupil za českou sedmnáctku Daniel Kubát, který odehrál celý zápas proti Portugalsku. Naše repre prohrála 0:2 a na evropský šampionát se nedostala.


Zdroj: FAČR
sigmaci-v-repre-u18.jpeg

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná