Aktuality

Sigmačky porazily Teplice 7:0 a odlepily se z posledního místa!

Sigmačky porazily Teplice 7:0 a odlepily se z posledního místa!

29.05.2023 / Ostatní

Ve čtvrtém utkání nadstavbové skupiny o udržení ve 2. lize udělaly hráčky Sigmy Olomouc důležitý krok k záchraně. V nedělním utkání v Kožušanech zvítězily 7:0 nad Teplicemi a díky zisku tří bodů předskočily Zlín.

O výsledku zápasu se rozhodlo již v prvním poločase, v němž nasázely Hanačky svému soupeři šest branek. Již v 8. minutě otevřela skóre zápasu Melissa Nitsche. O deset minut později proměnila pokutový kop Hana Baštincová, která do konce poločasu nasázela ještě dvě branky a zaznamenala hattrick. Do přestávky skórovaly ještě Denisa Rédová a Alena Štajgrová. Po změně stran se do střelecké listiny zapsala již pouze Darina Barošová, jejíž branka v 66. minutě stanovila konečný výsledek na 7:0.

Sigmačky tak využily nedělní prohry Zlína 1:4 s FC Praha, díky němuž se dostaly na 3. pozici ve skupině o udržení, což by znamenalo záchranu. A právě Zlín bude soupeřem Sigmy v příštím kole. Veledůležité utkání se bude hrát v sobotu 3. června od 13:00 na hřišti v Kožušanech.

Hodnocení trenéra Miloslava Novotného:

Na Teplice jsme se dobře přichystali. Věděli jsme, že jsou rychlé a důrazné. Hráli jsme hodně jednoduše. Soustředili jsme na standardní situace. Adéla Štěpánová je hráčka, která hází dlouhé auty. Z toho jsme těžili. Na začátku zápasu jsme měli několik vhazování a rohových kopů. Dali jsme z toho také první tři góly. Náš plán se vydařil. Šli jsme rychle do vedení. Zápas to byl nahoru dolů. Nám se podařilo proměnit vše, na co jsme sáhli. Poločas byl 6:0 a v podstatě bylo rozhodnuto. Musím holky pochválit. Byly hodně pod tlakem, ale k zápasu přistoupily výborně a zvládli jsme to.

SK Sigma Olomouc Ž – FK Teplice Ž 7:0 (6:0)
Branky: 16. (pen.), 26. a 39. Baštincová, 8. Nitsche, 33. Rédová, 40. Štajgrová, 66. Barošová.
Rozhodčí: Hausnerová – Bystroňová, Dytková. ŽK: Nitsche – Perková, Kratochvílová, Drbalová. Diváků: 77.
Sigma: Schovajsová – Štěpánová (61. Hanáčková), Lukaštíková, Barošová, Pláničková, Rédová, Štajgrová (46. Skupinová), Hegrová, Veselá (46. Ilčíková), Baštincová, Nitsche (72. Sasáková). Trenér: Miloslav Novotný.Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri