Sezóna 2004/2005

Sigma si užívala krásné období. Klubu se podařilo udržet všechny klíčové hráče a navíc posílil příchodem zkušeného Michala Kováře (Rostock), Radima Königa (Jablonec) a Aleše Bednáře (Bohemians). Z hostování ve Štrasburku se vrátil David Kobylík.

I proto nebyl trenér Uličný v plánech skromný. Dostat se co nejdál v evropském poháru a zopakovat skvělé umístění z minulého ligového ročníku. Bohužel, Sigma si nestihla vyzkoušet nový model poháru UEFA, který se hrál ve skupinách, neboť nešťastně vypadla v kvalifikaci se Zaragozou (1:0 a 2:3). Navíc byla v domácím poháru vyřazena třetiligovými Hranicemi.

Všechny síly tedy byly upřeny na ligové zápasy. A dařilo se střídavě. Sigma dokázala zdolat neoblíbeného soupeře, pražskou Slavii. Naopak dostala naloženo na půdě Liberce. K první ztrátě bodů na domácím trávníku došlo až v 8. kole v duelu s Baníkem (remíza 2:2), k porážce až v kole dvanáctém (0:1 s Jabloncem). Naproti tomu dokázala silná Sigma vyhrát až 3. zápas venku.

Domácí zápas s Blšany byl výjimečný pro gólmana Vaniaka. Završil v něm třetí stovku startů v první fotbalové lize. Spoluhráči mu radost nepřekazili a nad nepříjemným soupeřem zvítězili 1:0.

Po výhře nad Boleslaví se Sigma vyhoupla až na druhé místo, po následujících prohrách s první Spartou a v tu chvíli druhými Teplicemi se však začala propadat tabulkou dolů. Nakonec (i díky bodovým odpočtům Liberce a Slovácka za korupci) skončili hanáčtí fotbalisté na šesté pozici.

Problémem olomouckého týmu byla celý podzim koncovka. Dokázala to i smutná série, kdy se hráči Sigmy nedokázali 5 zápasů v řadě trefit do soupeřovy brány. Trenér Uličný se proto rozhodl vsadit na některé mladíky z B týmu a do zápasů tak začali naskakovat hráči jako Prekop nebo Škerle. V zimní pauze navíc vedení uvolnilo několik hráčů na hostování ve snaze oživit jejich stagnující herní projev.

Přestávku si zpestřil Martin Vaniak, který se stal neoficiálním mistrem světa v chytání pokutových kopů. Další zajímavostí byl i odchod Lubomíra Reitera do amerického klubu Chicago Fire. Posilou pro jarní boje o pohárovou Evropu se stal slovinský bek Andrej Pečnik.

S novým kalendářním rokem přišlo i olomoucké probuzení. Přes počáteční zaváhání se Slavií a několik dalších nepovedených zápasů (se Spartou, v Jablonci a výbuchu na Bazalech) se podařilo vyhrát polovinu ze 14 jarních utkání. Sigma v nich stihla přerušit boleslavskou devítizápasovou neporazitelnost, dokázala výhrou nad Jabloncem znechutit oslavu kapitánu Weberovi, který nastoupil ke svému 350. startu v nejvyšší soutěži, a výhrami nad Opavou a Budějovicemi poslat oba kluby do druhé ligy. Čaroděj Vaniak díky horečce ztratil svou šňůru zápasů, kdy dokázal nastoupit ke 167 prvoligovým utkáním v řadě za sebou.

Závěr ligy byl hektický, Sigma se s Teplicemi a Slavií přetahovala o druhou příčku zajišťující kvalifikaci Ligy mistrů. Nakonec náš klub skončil na 4. místě a zajistil si pro další ligovou sezonu možnost brázdit pohárové vody fotbalové Evropy.
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri