Sezóna 2005/2006

Po letním krásném pohárovém zážitku, který Sigma připravila svým fanouškům (na Andrově stadionu se v rámci Intertoto cupu ukázaly týmy Štětína, Hamburku a Borussie Dortmund v čele s reprezentanty Rosickým a Kollerem) se olomoucký klub po hlavě vrhl do domácí soutěže.

Cíle jasné – před co největší diváckou kulisou hrát co nejhezčí a nejúčinnější fotbal.

Tým pod vedením Petra Uličného posílil a hlavně zalepil díry po odchozích oporách – do brány se po Vaniakovi (Panionios) postavil Tomáš Lovásik z Jablonce a do zálohy nastoupil místo Davida Kobylíka (Bielefeld) Ladislav Onofrej z Drnovic. Nejexotičtější letní posilou se pak stal kreativní brazilec Tarciso Rogerio Pereira Melinho. Později k němu ještě přibyl ofenzivní Rogério Márcio Botelho, známý jako Gaúcho.

Brazilci zaúřadovali především ve druhém utkání sezóny v Jablonci, kde vstřelili oba góly Sigmy. Tento zápas se stal posledním pro Radima Kučeru, kterému se splnil sen zahrát si i jinou než českou nejvyšší soutěž. Stal se tak druhým olomouckým hráčem, který posílil bundesligový klub Arminia Bielefeld.

Ztráta hráče takového formátu byla ve zbytku podzimní části ligy cítit. Navíc Sigmu postihla nevídaná série zranění (Babnič, Špiláček, Rojka, Hudec…). Nikdo se potom nemohl divit, že defenziva pustila ve třech zápasech po sobě po třech gólech.

Hra Sigmy byla celý podzim značně rozháraná. Na jedné straně dokázal hanácký klub porazit Baník 1:0, Slavii divokým výsledkem 4:3, Spartu na jejím hřišti 2:1, jako první klub porazit nováčka soutěže, Most, na jeho hřišti, na straně druhé pohořela s řadou slabších soupeřů – například v Příbrami, druhý zápas s mužstvem Jablonce nebo doma s Jihlavou. Na nováčka 1. ligy z Vysočiny se přišla podívat jedna z nejnižších návštěv na Andrově stadionu. A takový Zlín si z Olomouce odvezl svůj první bod v samostatné české lize.

Tři prohry v posledních třech podzimních zápasech odsunuly Sigmu z předních pozic na prozatímní 7. místo. Pozornost fanoušků však byla upřena na něco zcela jiného. Na veřejnost totiž prosákla informace o změně na trenérském postu – Uličného měl po sezóně (kdy mu končila smlouva) nahradit Vlastimil Palička, zaměstnaný na Hané prozatím jako pozorovatel.

Další ranou pro olomoucký fotbal byl podivný odchod talentovaného Kamila Vacka do Bielefeldu, který si svůj premiérový zápas odbyl v létě proti domácímu zápasu s Dortmundem. A do třetice – Sigma neprodloužila kontrakt oblíbenému útočníkovi Gaúchovi, který později zamířil do Slavie Praha.

V jarní části ligy se Olomouc radovala z vítězství až ve třetím zápase. O jeden z gólů se postaral Aleš Chmelíček, který se po řadě hostování znovu vrátil do základní sestavy. V utkání s Libercem vstřelil jediný a zároveň vítězný gól Martin Horáček, podzimní posila z Blšan.

Jinak Sigma pokračovala v nevyrovnaných výkonech. Na jaře dokázala vyhrát v pouhých třech zápasech a nepovedenou druhou půlku ligy korunovala vysokou prohrou na Bazalech. Skončila tak až na devátém místě tabulky. Jednu z příčin jarní bezmocnosti se trenér snažil osvětlit takto: "Hráči i já jsme ztratili motivaci. Informace o mém ukončení působení u týmu se měla dostat ven až po sezoně. "

Uličného loučení s domácími fanoušky skončilo remízou 0:0 s Teplicemi, na kterou se přišlo podívat 3662 diváků. Po posledním hvizdu rozhodčího vjely na trávník Androva stadionu bagry a začala tak rekonstrukce hrací plochy, na kterou byl následně položen vyhřívaný trávník.




OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri