Sezóna 2006/2007

Příprava na další sezónu začala pod novým koučem Vlastimilem Paličkou. Během pauzy odešel Radek Špiláček (německý třetiligový Hoffenfeim) a Peter Babnič (Ružomberok). Olomouc se rozhodla neposilovat a vsadila na vlastní odchovance.

I přes kvalitní přípravu se vstup do ligy nepovedl. Z prvních čtyř zápasů uhrála Sigma jen bod na domácím hřišti s nováčkem z Budějovic a krčila se na posledním místě prvoligové tabulky. To stálo místo trenéra Paličku, kterého na zbytek ročníku vystřídal další člověk se vztahem k olomouckému fotbalu – Vlastimil Petržela. Do českého fotbalu se vrátil po čtyřech letech.

Premiéra na olomoucké lavičce mu ale nevyšla, Sigma prohrála na Strahově se Slavií 0:3. Navíc dali fotbalisté v prvních šesti utkáních jen 2 góly, a proto se trenér rozhodl posílit především ofenzivu. Za Petrželou tak na Hanou přišli Lukáš Hartig (z Artmedie Bratislava) a Jan Flachbart (hostování z Petrohradu). Oba se ukázali jako pravé posily – dokázali pozvednout psychicky nalomené mužstvo a na hřišti odváděli poctivé výkony.

Hned ve svém prvním zápase rozhodl Hartig svým gólem o třech bodech v souboji s Brnem. Potom ale začala olomoucký tým devastovat zranění. Mimo hru bylo v jednu chvíli až 13 fotbalistů. Vedení se proto narychlo snažilo posílit dalšími hráči a do Sigmy přišel na hostování do konce podzimu Brazilec Cléber Luís Rodrigues, využitý později v obraně.

Pod trenérem Petrželou tým na podzim vyhrál všech šest domácích zápasů (remizoval pouze s Teplicemi), urval remízu v Příbrami a odpoutal se od sestupových příček.

O ligovém poločase se v Sigmě opět zčeřily přestupové vody. Do Olomouce přišli René Formánek (Příbram), Radek Hochmeister (hostování z Liberce), Josef Jindříšek Jablonec) a Peter Šedivý (Inter Bratislava). Z hostování v Opavě se vrátil Šultes. Kabinu naopak opustil Flachbart (Jablonec) a Roman Hubník (FK Moskva). Komicky skončil pokus o angažování iráckého brankáře Hussaina Allího.

Vstup do jara byl ještě horší než ten podzimní. Na první utkání s Baníkem Ostrava se přišlo podívat přes 11000 diváků, ale ani ti nedotlačili Sigmu k vítězství. Odchod dvou pilířů obrany byl znát. Olomouc celé jaro často chybovala v defenzivě a tým nepodrželi ani gólmani. Nepomohlo ani protočení 37 fotbalistů na různých postech. Za prvních pět kol dostala Olomouc 12 branek a podařilo se jí vyhrát až ve 23. kole s Kladnem. Byla to jediná jarní výhra. Do konce ročníku pak nasbírala ještě pět bodů za pět remíz a fanoušci se do poslední chvíle strachovali o udržení v nejvyšší soutěži. Nakonec Sigma skončila na poslední nesestupové pozici s nejmenším počtem nasbíraných bodů v historii tříbodového systému.

Na poslední domácí zápas se Spartou přišlo na tribuny Androva stadionu opět více než deset tisíc fanoušků, ale viděli jen trápení nejlepšího olomouckého střelce ročníku, Schulmeistera, i jeho spoluhráčů, kuriózní gól Pavla Horvátha z půlky hřiště a jak se později ukázalo, i derniéru kouče Petržely na lavičce Sigmy.

Kromě bídných výlsedků A mužstva po šesti letech ve druhé nejvyšší soutěži sestoupila hanácká juniorka. Klub tak neslavně zakončil svou nejhorší sezónu za posledních 22 let.
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná