Sezóna 2007/2008

V létě 2007 se v klubu událo mnoho změn. Došlo na velkou hráčskou obměnu a k týmu přišel z druholigového Sokolova kouč Martin Pulpit. Sigma pro něj byla první prvoligovou štací.

Posily v čele s brankářem Drobiszem, obráncem Šuškavčevičem (oba přišli ze Slovácka), záložníkem Rossim a útočníkem Buenem slibovaly zapomenout na předchozí nevydařenou sezonu. Očekávání trošku zchladilo další z řady zranění útočníka Hartiga, který tak nestihl začátek ligy.

V tom se Sigmě nedařilo. Z prvních šesti zápasů vyhrála jen jednou, i když ji třeba výhra nad Bohemians utekla jen díky chybě rozhodčích. V utkání s Mostem dali hráči Olomouce dva góly v zápase, což se později ukázalo být raritou pro celý ročník.

Fotbalisté dokázali během podzimu své fanoušky nadchnout především kvalitní hrou v zápase s Brnem, nebo výhrou nad klasickým rivalem z Ostravy. Kouč Pulpit se stal prvním trenérem od roku 2001, který dokázal Baník porazit dvakrát v jednom ročníku.

O sedm bodů z celkových podzimních dvaceti se zasloužily branky uzdraveného Lukáše Hartiga, jehož souhra s Melinhem se stala ukázkovou. Před utkáním se Zlínem se však opět zranil a zbytek podzimu pak týmu citelně chyběl. Navíc se ukázalo, že po operaci bude Hartig chybět i celé jaro. Sigma bez něj dokázala v první půlce soutěže vyhrát už jen domácí zápas nad Teplicemi.

Po dvou porážkách od obou Viktorií rozjeli fotbalisté Sigmy remízový koncert. Od domácí remízy s Jabloncem ve 13. kole hráli sedmkrát za sebou se soupeři nerozhodně. Patové výsledky ukončilo až utkání v Brně, kde Olomouc po hezkém fotbalu prohrála 0:1.

V domácím zápase s Kladnem se poprvé v sezóně trefil Michal Hubník, který zároveň vstřelil jubilejní tisící gól Sigmy v lize.

Olomouc se pohybovala okolo středu tabulky, což byl podzimní cíl kouče Pulpita. Po zhodnocení možností se tým do jarní částí vrhl s cílem co nejvíce se přiblížit příčkám zaručujícím pohárovou Evropu.

Největší olomoucká slabina, chybějící útočná síla, se ovšem projevovala i v dalších zápasech. Útočníci se trápili a největší ofenzivní naděje, Jakub Petr, se po pár zápasech zranila. Sigma tak vítězství mohla oslavit až po desetizápasové pauze; radovala se díky gólu Hudce v derby s Ostravou, které vidělo přes 11000 diváků. Fanoušci ostravského klubu během utkání zdemolovali severní tribunu a vytopili komerční prostory uvnitř.

Na začátku března byl z klubu vyhozen Lukáš Hartig, který neplnil povinnosti vyplývající z jeho pracovní neschopnosti.

Po prohraném utkání se Zlínem a po propadu klubu na třinácté místo v tabulce obhajoval kouč Pulpit svou pozici. Poprvé nevoli vedení ustál, po prohře a ostudném výkonu v Jablonci byl však odvolán (už předtím bylo rozhodnuto, že po skončení ligy povede klub jiný kouč). Zbylé tři zápasy proběhly pod vedením dosavadního asistenta Jiřího Fryše.

Před posledním zápasem se se Sigmou rozloučil Tomáš Randa, který na Hané strávil pět let. Mohl odejít už v zimní přestávce do Polska, ale nakonec se rozhodl dohrát v Olomouci i druhou půlku ročníku.

Sezóna přinesla mnoho plusů i mínusů. Do kádru se podařilo začlenit většinu posil i hráčů z juniorky, navíc se objevil talent na exekuci přímých kopů, Lukáš Bajer. Pozitivní byla celoroční práce defenzivy v čele s brankářskou jistotou Drobiszem. Sigma dostala po Slavii nejméně gólů. Naproti tomu celkový herní projev mužstva nebyl atraktivní, útok byl suverénně nejhorší. Dohromady dali hráči pouhých 20 branek, více jak jeden gól dokázali vstřelit v pouhých dvou zápasech a na jaře dala Sigma jen tři branky ze hry. Modrobílý klub se navíc stal remízovým králem soutěže, když nerozhodně skončilo 12 zápasů. Fanoušci svou nespokojenost dávali v průběhu soutěže mnohokrát najevo. Na poslední zápas se jich přišlo podívat 2913 – nejméně v celé dosavadní historii.
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná
rulet slot siteleri