• A-tým - ohlas

Vodháněl: První poločas dobrý nebyl, ale nepanikařili jsme

• 5. 8. 2023

Hanáci po dlouhých jedenácti letech přivezli tři body z Uherského Hradiště. Gólem k tomu přispěl i Jan Vodháněl, který po změně stran využil chybné rozehrávky hráčů Slovácka. „Viděl jsem, že Milan Heča couval mimo bránu. Pro mě bylo nejjednodušší to dát na zadní,“ komentoval Vodháněl brankovou situaci.

Vyhráli jste 2:0, výkon ale úplně optimální nebyl. Jak zápas hodnotíš?

Přesně jak říkáte. Už v poločase jsme museli udělat dvě změny. Vedlo se v tu chvíli 1:0. Nechci říct, že se čekalo na to, kdy dostaneme gól, ale Slovácko mělo několik situací, které určitě mohly skončit brankou. Nikdo by se nemohl divit, kdybychom o poločase prohrávali.

Čím to, že první poločas byl tak špatný?

Slovácko na nás vylezlo, takže jsme nemohli hrát odzadu po zemi. Takže jsme nakopávali míče, ale nesbírali jsme odražené. Nebyli jsme vůbec nebezpeční. Díky situaci, kdy se stopeři Slovácka srazili, jsme ale dali gól.

Jak se vám hrálo, když nemáte míč a jen běháte?

Slovácko nás zatlačilo jednoduchou hrou, kterou tady praktikuje na všechny týmy. Krajní beci hrají hodně vysoko a valí do vápna jeden centr za druhým. Z toho si vypracovávalo šance. Nehraje se tady příjemně, věděli jsme ale, jak utkání bude vypadat.

Měl si povedenou přípravu a trenér Jílek tě chválil. Jak se cítíš?

Jsem rád, že hraji a jsem zdravý. Góly a asistence nejsou tak důležité. Jsem rád, že jsme vyhráli venku a doufám, že to potvrdíme doma proti Teplicím.

Gól tě ale určitě potěšil, ne?

Jsem rád, že jsem nemusel čekat do 10. kola a povedlo se mi ho dát už teď.

Přihrát na gól jsi mohl třikrát v minulém utkání. Co si po zápase říkal Honzovi Navrátilovi, který to tak pálil?

Že mi to napříště dluží na prémiích (smích). Ale věřím, že se teď prosadí.

Nemusel ti něco dát? Po Karviné říkal, že se s tebou musí vyrovnat.

Jsme domluvení.

Co se dělo o poločase v kabině? Co vám řekl trenér Jílek?

O poločase v kabině nebyl úplně vítr. Ale sami jsme cítili, že to nebylo dobré. Paradoxně jsme ale utkání o poločase výsledkově zvládali a nechtěli jsme úplně panikařit a házet to do koše. Dobré to nebylo, ale jsem rád, že jsme do druhého poločasu nastoupili tak, že jsme dali rychlý gól, a tím jsme se uklidnili.