• Ostatní

Béčko Sigmy doma s jasnou výhrou, Richter dal dva góly

• 1. 10. 2016

Domácí zápas proti Zlínu B se týmu SK Sigma Olomouc B podařil. Béčko dnes zvítězilo jasně tři k nule, střelcem zápasu byl dvougólový záložník Filip Richter.

Tým Sigmy vstoupil do zápasu dobře. A mohl jít rychle do vedení. Už v 7. minutě byl v pokutovém území faulován Vichta, ale rozhodčí místo penalty nařídil jen přímo kop přes šestnáctkou … Hanáky to moc mrzet nemuselo, protože za dalších deset minut šli do vedení. Po centru Hýbla ukončil závar před brankou Richter – 1:0. Ve 23. minutě dobře presoval stopera Vichta a málem trefil odkrytou bránu. Pak se zranil stoper Kotouč, mimo hrací plochu byl skoro deset minut, což domácí trošku vyvedlo z tempa.

Reportáž z utkání

Ale po přestávce už měli zápas jasně ve své moci. Sigma měla převahu, hodně šancí a hodně standardek. V 51.minutě z malého vápna přestřelil Habusta, o čtyři minuty později po příhře Schmidta Habustovi střela nesedla. V 56. minutě po centru zprava hlavičkoval na první tyčce Yunis, radost mu zkazil dobrý zákrokem brankář. Sigma se nakonec jistících gólů přece jen dočkala. V 77. minutě ještě Látalovi tutovka nevyšla, ale pak centr Habusty uklidil hlavou Richter – 2:0. A osm minut před koncem střílel nůžkami Yunis, balon zastavila ruka zadáka nad hlavou, takže se kopala penalta. Tu bezpečně proměnil Buchvaldek.

„Zápas se odvíjel podle předpokladů. Nemile mě ale překvapilo, že jsme v úvodních dvacet minutách prohrávali málo hlavičkových soubojů. Podařilo se nám jít do vedení po dorážce Richtra. První půlku potom rozbilo zranění Kotouče, který byl poměrně dlouho ošetřován. Do druhého poločasu jsem hráčům zdůraznil, aby více využívali křídelních prostorů. Což plnili a ještě se nám podařilo přidat další dvě branky,“ řekl trenér SK Sigma Augustin Chromý.

Trenér Augustin Chromý po utkání

SK Sigma Olomouc B – Zlín B 3:0 (1:0)

Branky: 17. a 78. Richter, 82. (pen.) Buchvaldek. Rozhodčí: Slabý – Páral, Kubica. ŽK: Hýbl – Michálek, Stuchlík. Diváci: 107.

SK Sigma B: Spurný – Seibert, Kotouč, Radakovič, Hýbl – Buchvaldek, Habusta, Richter (84. Weinlich), Vichta (75. Danis) – Yunis, Schmidt (62. Látal). Trenér Augustin Chromý